Aktualności

21 kwietnia 2020 20:02 | Aktualności

DRODZY RODZICE

                                                   DRODZY RODZICE!

 

W obliczu nowej rzeczywistości, związanej z epidemią,  wspieramy Was w organizacji i pomysłach na aktywne zabawy stymulujące wszechstronny rozwój przedszkolaków. Zależy nam na poczuciu, że nie zostawiamy Was i naszych cudownych przedszkolaków samych. Byłyśmy, jesteśmy i będziemy dla Was. Działamy i przygotowujemy propozycje do inspirujących zabaw z dziećmi tak, aby mogły one, kiedy zaistnieje chęć podjąć naukę poprzez zabawę. 

Jesteśmy przekonane, że doskonale znacie swoje dzieci, ufamy, że świetnie razem potraficie się bawić. Mamy nadzieję, że systematycznie zamieszczane na stronie internetowej  przedszkola propozycje aktywności ułatwiają Wam i uatrakcyjnią czas spędzany  w domu.

Dzieci uczą się świata poprzez zabawę zarówno w przedszkolu jak i poza nim. Pragniemy zwrócić uwagę, na bardzo znamienny zapis z podstawy programowej: „Przedstawione w podstawie programowej naturalne obszary rozwoju dziecka wskazują na konieczność uszanowania typowych dla tego okresu potrzeb rozwojowych, których spełnieniem powinna stać się dobrze zorganizowana zabawa (….)". Warto pamiętać, że dziecko ma prawo czuć się zmęczone, odmówić wykonania danego zadania. Nie wahajmy się zapytać, na co ma ochotę, jak chciałoby się pobawić. Dajmy dziecku wybór. Ono najlepiej wie, czego potrzebuje do rozwoju, zapewniamy, że coś wybierze. Zaufajmy mu. 

Życzymy wszystkim dużo zdrowia, cierpliwości i mimo wszystko radości z bycia razem.

Dziękujemy też wszystkim rodzicom za wsparcie i miłe słowa , które dostajemy w emailach , dziękujemy że jesteście z nami.Mrugnięcie

 

Przeczytano: 207 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: