Aktualności

01 czerwca 2014 20:09 | Aktualności

Podsumowanie projektu"W świecie bajek"

W tym roku szkolnym realizowaliśmy  projekt edukacyjny"W świecie bajek". Zdajac sobie sprawę z faktu, iż bajki i baśnie kształtują i rozwijają osobowość dziecka pragnęliśmy  aby dzieci słuchając pięknej, literackiej mowy czytanej przez nauczyciela, uczyły się jej, mając wzór do naśladowania, wzbogacając swój słownik, zarówno bierny, jak i czynny, rozwijając pamięć słuchową.

Bajki pobudzają także spontaniczną aktywność werbalną dziecka. Czytając utwory literackie, ucząc się wierszy czy fragmentów tekstów na pamięć, dzieci uczą się modulacji głosu, odpowiedniej intonacji, stosowania pauz i akcentowania.
 Poprzez pryzmat bajek i baśni dziecko poznaje świat, doświadcza bycia w różnych środowiskach. Zapoznaje się z celami, do których dąży człowiek, poznaje sens egzystencji, uczy się wzorów zachowań , poznaje normy moralne, które są oczekiwane i nagradzane , doskonali swój język.W trakcie realizacji projektu staraliśmy się aby wszyscy poznali i pokochali bajki i baśnie ,podsumowaniem projektu był konkurs wiedzy o bajkach i ich bochaterach , była wspaniała zabawa.

Przeczytano: 961 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: