Przedszkole Miejskie Nr 11
http://pm11.pl

04 maja 2020 16:25 | Aktualności

UWAGA RODZICE

Informacja z Urzędu Miasta

 

Przedszkola i żłobki w Świętochłowicach na razie nie zostaną otwarte

 

Na podstawie decyzji władz centralnych od 6 maja można otworzyć żłobki i przedszkola, jednak w Świętochłowicach nie zostaną one na razie otwarte.

Przed podjęciem tej decyzji zostały przeprowadzone konsultacje z osobami najbardziej zainteresowanymi, czyli rodzicami małych dzieci i pracownikami placówek

- Jestem w stałym kontakcie z przedstawicielami żłobków i przedszkoli prywatnych, by decyzja była jednolita we wszystkich placówkach w mieście. Na podstawie rozmów podjąłem decyzję, że nie otworzymy placówek od 6️ maja – mówi Daniel Beger, prezydent Świętochłowic

Na chwilę obecną bardzo wymagające wytyczne dotyczące np. niezbędnej przestrzeni na jedno dziecko, środków higienicznych, potrzebnego sprzętu czy ilości personelu, wiążą się z ogromnymi nakładami finansowymi i zmianą organizacji pracy. Dopiero spełnienie tych wytycznych daje podstawy bezpieczeństwa zarówno dla personelu, jak i dla dzieci i ich rodziców.

Dlatego na ten moment żłobki i przedszkola nie zostaną uruchomione na pewno 6 maja i niewiele wskazuje także na to, że nastąpi to 11 maja.